Головна / Без категорії / Як правильно прати шкарпетки: білі, кольорові, трекінгові
1 Листопада 2023

Як правильно прати шкарпетки: білі, кольорові, трекінгові

Білі шкарпетки стають сірими вже після першого прання? А кольорові — втрачають яскравість? Чудово вас розуміємо. Сьогодні розповімо, як прати шкарпетки в пральній машині та вручну й поділимося лайфхаками з виведення плям без хлорних відбілювачів.

 

Прання шкарпеток вручну і в пральній машині: загальні поради

 

Вивертайте шкарпетки перед пранням, сортуйте за кольором. Вибирайте правильний температурний режим прання. Зазвичай шкарпетки перуть в теплій, але не гарячій воді, вручну або в пральній машинці. Проте вироби з делікатних матеріалів можна прати лише вручну (таке виробник вказує на етикетці).

 

Щоб якісно випрати шкарпетки, краще робити це одразу, поки забруднення не в’їлися в тканину. Ще одна хороша ідея — замочити шкарпетки, особливо сильно забруднені, перед пранням. Замочування у мильному розчині допоможе ефективно позбутися навіть застарілого бруду.

 

Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах

 

Прання світлих тканин — справжній квест. Та ми знаємо декілька способів. Щоб відіпрати світлі та білі шкарпетки:

 

  • Вручну — замочіть шкарпетки перед пранням у теплій воді з господарським милом. Через 8-12 годин виперіть шкарпетки вручну у чистій теплій воді та добре прополощіть.
  • В пральній машині — на делікатному режимі та в теплій (не гарячій!) воді. Використовуйте спеціальні засоби для світлих тканин, але уникайте хлорних відбілювачів.

 

Прати білі шкарпетки порошком не рекомендується, краще використовувати гель, капсули або господарське мило. Вивести плями від вина допоможе звичайна вода, від трави — відбілювач без хлору. Головне правило — прати шкарпетки білого кольору якомога швидше, не відкладаючи на потім.

 

Відбілити білі шкарпетки допомагає звичайна лимонна кислота. Додайте 1-2 ст. ложки у воду, замочіть шкарпетки на 1-2 години, а потім — прополощіть у чистій воді.

 

Правильне прання яскравих шкарпеток

 

Прати разом білі і кольорові шкарпетки не варто, навіть якщо поспішаєте. Адже всі шкарпетки стануть незрозумілого кольору. Яскраві кольорові шкарпетки слід прати окремо від інших речей, особливо якщо тканина — синтетична. Вода — тепла або прохолодна.

 

Найкраще використовувати для прання рідкі засоби (гелі, капсули). А також спеціальні засоби для збереження кольору. Якщо шкарпетки дуже брудні, попередньо замочіть їх. Яскраві шкарпетки можна прати вручну і в пральній машині.

 

На якому режимі пральної машинки прати жіночі та чоловічі шкарпетки? Однозначно, на делікатному. Це допоможе зберегти колір та еластичність тканини на довше. Сушіння білих шкарпеток можливе як в машинці, так і на прямому сонці.

 

Вовняні шкарпетки: прання та догляд

 

Вовняні шкарпетки перуть вручну, у прохолодній воді. Гаряча вода може призвести до зсідання вовни. Періть шкарпетки відразу, використовуючи гель. Не відтискайте шкарпетки в пральній машині, не використовуйте для сушіння сушильну машину. Найкраще дати виробу висохнути природним чином.

 

Уникайте прямого сонячного світла чи джерел тепла. Зберігайте шкарпетки з вовни у сухому прохолодному місці — це важливо.

 

Як прати трекінгові шкарпетки

 

Перед пранням виверніть шкарпетки навиворіт, щоб зберегти м’якість тканини. Прати трекінгові шкарпетки в правильній машині можна на делікатному режимі, температурі 30-40 градусів. Ручне прання — в теплій або холодній воді з додаванням гелю або мила. Порошку, особливо з агресивними компонентами, краще уникати.

 

Для прання трекінгових шкарпеток в домашніх умовах не використовуйте засоби з хлором, агресивні відбілювачі. Найкраще прати гелем без ароматизаторів, а для м’якості та еластичності тканини використовуйте кондиціонер.

 

А якщо вам потрібні новенькі шкарпетки, запрошуємо переглянути наш каталог. В GPSOCKS завжди є щось цікаве!

Інші статті блогу

1 Листопада 2023
Як вибрати шкарпетки: повсякденні, термо та трекінгові
Натирають черевики, ноги швидко мерзнуть та пітніють? Можливо, справа в “неправильних” шкарпетках. Щоб уникнути таких неприємностей...
23 Квітня 2021
Шкарпетки власного дизайну
Шкарпетки – це не лише базова потреба, але й частина вашого унікального стилю. Ми впевнені, що...